Gruzja Wycieczki

Armenia

Miejsce: ARMENIA
Zakwaterowanie: Hotele
Transport: samolot
Cena: 3150 zł
Terminy: lipiec - wrzesień
Pobierz ofertę w formacie PDF

Pokaż Armenia na większej mapie

Opis wycieczki

Program zawiera wszystkie najważniejsze miejsca i zabytki tego kraju. Zobaczymy świątynię Khor Virap z górą Ararat w tle, odwiedzimy klasztory ulokowane w niesamowitej scenerii górskiej m.in. Norawank, Tatew, odpoczniemy nad jeziorem Sewan. Zwiedzimy również piękna miasta Erewań czy Eczmiandzyn zwane „ormiańskim Watykanem”. Część trasy biegnie jedną z nitek Szlaku Jedwabnego.

 

 

 

 

Nasze wycieczki w Kaukaz to nie tylko zwiedzanie. Mamy świetną ekipę pilotów zafascynowanych tym regionem, którzy w duecie z naszymi lokalnymi kierowcami starają się przekazać niesamowitą tradycję i kulturę Kaukazu.

 

Jesteśmy biurem, które specjalizuje się w wyjazdach w rejon Kaukazu i mamy ogromne doświadczenie. Z pomocą naszych kaukaskich przyjaciół stworzyliśmy naprawdę bardzo ciekawą ofertę.

 

Cena: 3150 zł

 

Cena zawiera:

 • przelot Warszawa – Erewań - Warszawa (polskimi liniami LOT – lot bezpośredni),

 • opłaty lotniskowe,

 • 9 dni: 7 noclegów,

 • ubezpieczenie NNW, KL, bagażu w firmie AXA,

 • ubezpieczenie bagażu,

 • opiekę polskojęzycznego pilota,

 • transport busem zgodnie z programem zwiedzania,

 

 

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (ok. 400-500zł/os. na cały pobyt, ceny zbliżone do cen w Polsce),

 • biletów wstępów (ok. 40-70zł),

 • wycieczki fakultatywnej

 

 

Plan wyjazdu:

 

Dzień 1. Wylot o 22.30 z Warszawy do Erewania. Nocleg w Erewaniu


Dzień 2. Zwiedzanie Erewania (m.in. Północna Aleja, Plac Republiki, opera, ormiańska kaskada z niesamowitym widokiem na górę Ararat). Możliwość zorganizowania degustacji w wytwórni koniaków Ararat. Nocleg w Erewaniu.

 

Dzień 3. Wycieczka do Eczmiandzynu – duchowego centrum Armenii (tzw.„ormiański Watykan”). Znajduje się tu najstarsza chrześcijańska świątynia w Armenii z 303 r n.e. Po drodze zwiedzamy katedrę Zwartnoc. Cały czas towarzyszy nam widok biblijnej góry Ararat (5137 m.n.p.m.). Nocleg w Erewaniu.

 

Dzień 4. Wyruszamy do południowo–wschodniej części kraju. Po drodze zwiedzimy pięknie położone monastyry Khor Virap oraz Norawank. Nocleg w Sisian.

 

Dzień 5. Udamy się do górskiego monastyru Tatew. Zwiedzimy również Zorac Karer, zwane „ormiańskim Stonehenge”. Nocleg w Sisian.

 

Dzień 6. Przejazd do Parku Narodowego Dilidżan. Przejedziemy przez przełęcz Selim o wysokości 2410 m.n.p.m., zatrzymamy się w średniowiecznym „karawan-saraju”, gdzie odpoczywały średniowieczne karawany podążające Szlakiem Jedwabnym. Nad Jeziorem Sewan w miejscowości Noratus zobaczymy cmentarz ormiański z największym skupiskiem chaczkarów. Nocleg w Dilidżan lub Vanadzor.


Dzień 7. Odpoczynek lub wycieczka fakultatywna do północnej części Armenii. Nocleg w Vanadzor.
 

Dzień 8. Powrót do Erewania. Po drodze zwiedzamy imponujący klasztor Gegard oraz hellenistyczną świątynię Garni. Czas wolny w Erewaniu na ostatnie zakupy. Nocna odprawa i wylot z Armenii.

 

Dzień 9. Poranny przylot do Warszawy.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.


 

Charakter wyjazdu 

Program imprezy staraliśmy się wypełnić optymalnie, by zapoznać Państwa z najważniejszymi i najpiękniejszymi zabytkami historycznymi oraz miejscami przyrodniczymi przyrodniczymi.

Codziennie oprócz zwiedzania niesamowitych miejsc będzie również okazja do posmakowania ormiańskiego koniaku oraz oczywiście przepysznej ormiańskiej kuchni.

 

 

Wyżywienie 

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Natomiast nie ma żadnego problemu z organizacją wyżywienia na miejscu. Nasz pilot - rezydent wraz z miejscowym kierowcą znają sprawdzone bary, restauracje, gdzie można smacznie zjeść, skosztować gruzińskich potraw przy normalnych cenach.  Posiłki można wykupić w miejscach zakwaterowania lub przygotować je samodzielnie.  Koszty wyżywienia są zbliżone do polskich cen.

 

 

Wycieczka fakultatywna 

Część atrakcji nie uwzględniliśmy w „obowiązkowym” planie zwiedzania. Nie chcemy „przeładować” programu, aby wyjazd był przyjemnością, a nie „męczarnią”. Mimo to wycieczkę fakultatywną polecamy wszystkim, gdyż zarówno miejscowość Alawerdi jak przepięknie położone klasztory Haghpat i Sanahin robią niesamowite wrażenie.

Wycieczka fakultatywna opłaca się na miejscu u pilota w dolarach. Koszt wycieczki ok. 30-40 USD w zależności od ilości zainteresowanych osób.

 

Zapisy 

Aby zarezerwować sobie miejsce, należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł/os. Do 50 dni przed wyjazdem należy dopłacić 1000 zł/os.. Całość należy dopłacić do 30 dni przed wylotem.


Cennik

Dostępne również inne terminy. Zapraszamy do kontaktu.

Terminpok. 2-os.pok. 3-os.1 osoba (dokwaterowanie*)
08.07 - 16.07.20223430 zł3330 zł3330 zł
05.09 - 13.09.20223430 zł3330 zł3330 zł
Cena w tabeli dotyczy jednej osoby.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Rezerwacji można dokonać:

 • poprzez stronę internetową, klikając w odpowiednia cenę w tabeli
 • telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel 12 430 01 09 lub 519 754 077
 • osobiście naszym biurze
Po otrzymaniu Państwa rezerwacji - przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 300zł/os.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach **/***. Przeważają pokoje 2 – osobowe, maksymalnie w jednym miejscu może się zdarzyć część pokoi 3-osobowych.

Zdjęcia hotelu

zdjęcia w przygotowaniu

Transport

Po Armenii poruszamy się wynajętym busem. Po Erewaniu przemieszczamy się komunikacją miejską.

Fakultatywne wycieczki

PÓŁNOCNA ARMENIA

Wycieczka na terenie północnej Armenii – w prowincji Lori. Malowniczą górską drogą, prowadząca przez pięknym wąwóz rzeki Debed dojedziemy do miasteczka Alawerdi. To przemysłowe miasto, które czasy świetności ma już za sobą stanowi duży kontrast to otaczającej go przyrody oraz do pięknych zabytków, wpisanych na listę Dziedzictwa Światowego UNESCO, które się w nim znajdują. Monastyry Sanahin i Haghpat to jedne z piękniejszych obiektów sakralnych w Armenii. Obydwa klasztory pochodzą z okresu X-XIII wieku, kiedy to stanowiły centrum kulturowe i religijne w Armenii. Zachwycają wyjątkową architekturą oraz zbiorami tradycyjnych ormiańskich chaczkarów. Zarówno Sanahin jak i Haghpat znajdują się na wysokich i stromych wzgórzach, co zapewnia ciszę i spokój na terenie klasztorów oraz piękną panoramę na miasto Alawerdi położone w wąwozie. Cena ok. 30-40 USD.
Dodatkowe informacje

O Armenii  

Armenia, mimo że obecnie jest niewielkim krajem ma bardzo bogatą tradycję i historię sięgającą starożytności. Był to pierwszy kraj na świecie, który uznał chrześcijaństwo za religię państwową. Armenia zachwyca wspaniałymi zabytkami oraz pięknymi widokami. W trakcie naszej wyprawy m.in. zwiedzimy imponujące kilkunastowieczne monastyry, zlokalizowane w przepięknej górskiej scenerii .Obejrzymy hellenistyczną świątynię, odpoczniemy nad Jeziorem Sewan, zwanym „Morzem Armenii”, a także zachwycimy się imponującą górą Ararat, na której według Biblii osiadła Arka Noego.


Wideo


Praktyczne wskazówki

Położenie: Armenia to kraj leżący na wyżynie armeńskiej. Prawie 90% powierzchni kraju znajduje się na wysokości ponad 1000 m. n.p.m. Najwyższy szczyt to wygasły wulkan Aragac (4090m.n.p.m.)

Czas: +3godz. w stosunku do czasu w Polsce. Czyli jeśli u nas jest 08.00 to w Armenii  jest 11.00

Wiza: nie potrzebna

Potrzebne dokumenty: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu wjazdu na teren Armenii

Ludność: prawie 98% - Ormianie

Klimat/Pogoda: W Armenii panuje klimat podzwrotnikowy suchy. Zima jest łagodna a lato gorące.

Język: Językiem urzędowym jest j. ormiański.

Pieniądze: Waluta - 1 dram  (AMD) = ok. 0,90 zł. W Armenii  nie można wymienić polskich złotówek, zabieramy więc ze sobą dolary lub euro i wymieniamy na miejscu

Ceny: W Armenii ceny są porównywalne z cenami w Polsce. Obiad w przeciętnej restauracji - ok.30 zł, wino średniej klasy- ok. 12-15 zł; chleb - ok. 2 zł; woda mineralna - 1,50-2zł;

Budżet na wyjazd: - Najlepiej – kalkulując ile pieniędzy trzeba wziąć na wakacje – policzyć ilena wakacje wydalibyśmy w Polsce, dodając oczywiście trochę na wakacyjne szaleństwo.

Dostęp do internetu:  W miastach są kafejki internetowe. Ceny - porównywalne z polskimi, jednak siła sygnału jest często bardzo słaba. Wi-Fi nie jest niestety powszechne.

TelefonyRoaming działa bez problemu, jednak jest stosunkowo drogi. Najlepiej zabrać ze sobą telefon bez blokady karty SIM  i kupić starter na miejscu.

Wtyczki elektryczne i napięcie: takie jak w Polsce

Woda: Nie należy  pić wody z kranu.

Choroby, szczepienia: Przed wyjazdem do Armenii nie są wymagane szczepienia. Dobrze zabraćze sobą leki na choroby układu pokarmowego (stoperan, węgiel) oraz leki przeciwko chorobielokomocyjnej. Oczywiście należy uważać aby nie spożywać niemytych owoców itp.

Najczęściej zadawane pytania:

Ile pieniędzy należy ze sobą zabrać?
Jest to jedno z pytań, na które nie da się udzielić wyczerpującej odpowiedzi, gdyż każdy ma inne możliwości finansowe oraz potrzeby. Ceny są podobne jak w Polsce. Wskazane jest przeliczyć sobie ile np w Polsce wydaje się w trakcie wakacji i taką kwotę zabrać.
Jaką walutę z sobą zabrać?
Należy zabrać dolary lub euro. Obojętnie, którą walutę się weźmie.
Ilu osobowe  grupy?
Nasze grupy liczą zazwyczaj kilkanaście osób. Czasem zdarzają się mniejsze grupy poniżej 10 osób.
Czy zabrać walizkę, czy plecak?
Nie ma to większego znaczenia. Zalety walizki: brak ciężaru na plecach, łatwiejszy dostęp do ubrań. Zalety plecaka: większa mobilność. Podczas wyjazdu nie nosimy bagażu ze sobą, tylko jest on przewożony w busie.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas pakowania?

 • strój kąpielowy i okulary przeciwsłoneczne,

 • krem do opalania z filtrem UV,

 • okrycie głowy: kapelusz, czapka,

 • 2 chusty dla Pań - przed wejściem do większości cerkwi kobiety muszą zakryć kolana i głowę z ramionami, świetnie sprawdzają się 2 chusty: jedna jako spódnica a druga jako okrycie głowy, 1 para długich spodni dla Panów - aby wejść do cerkwi Panowie powinni być w długich spodniach,

 • nie ma potrzeby zabierać ze sobą np. śpiworów, gdyż w każdym miejscu noclegowym gwarantujemy pościel,

 • paszport i ...ksero paszportu (strona ze zdjęciem)