Gruzja Wycieczki

Abchazja

Miejsce: Abchazja
Zakwaterowanie: Hotele/pensjonaty/kwatery prywatne
Transport: samolot
Cena: 3090 zł
Terminy: lipiec, wrzesień
Pobierz ofertę w formacie PDF

Pokaż Abchzaja na większej mapie

Opis wycieczki

Program dla ludzi, któzy są ciekawi świata i podróżują tam, dokąd nie prowadzą przetarte szlaki turystyczne. Jest to prawdopodobnie jedyba oferta wyjazdów do Abchazji w Polsce.

 

Abchazja nazywana jest rajem na ziemi, ze względu na swą różnorodność: na małym obszarze możemy podziwiać ośnieżone szczyty, malownicze doliny, lazurowe jeziora, tajemnicze jaskinie i morskie wybrzeże.

 

Abchazja przez 20 ostatnich lat, ze względu na sytuacje polityczną była poza zainteresowaniem i zasięgiem turystów. Obecna sytuacja umożliwia bezpoeczne podróżowanie i odkrywanie tej krainy na nowo. Wyprawa to jest idealna dla spragnionych przygody i tych, którzy lubia przecierać szlaki.

Nasze biuro organizuje wyjazdy w rejon Kaukazu od kilku lat, więc mamy na tym polu duże doświadczenie, a z pomocą naszych gruzińskich przyjaciół stworzyliśmy naprawdę ciekawą ofertę.

 

Cena: 3090 zł

 

Cena zawiera:

 • przelot Katowice– Kutaisi – Katowice (lot bezpośredni),

 • opłaty lotniskowe,

 • 9 dni: 7 noclegów,

 • ubezpieczenie NNW, KL, bagażu w firmie AXA,

 • opiekę polskojęzycznego pilota,

 • transport zgodnie z programem zwiedzania,


 

Cena nie zawiera:

 • wyżywienia (ok. 400-600zł/os. na cały pobyt, ceny zbliżone do cen w Polsce),

 • biletów wstępów (ok. 50 zł),

 

 

Plan wyjazdu:

 

Dzień 1. Wylot z Katowic o 23:25. 

 

Dzień 2. Lądowanie w Kutaisi o godz. 04:45 czasu gruzińskiego. Przejazd do Zugdidi (administracyjna granica gruzińsko-abchaska na rzece Ingur) - Oczamczira - Sochumi. Zakwaterowanie w hotelu. Zwiedzanie Sochumi: spacer deptakiem: nabierieżna Sochumi, słynna restauracja "Amra", budynek Teatru Dramatycznego, pozostałości dawnych fortyfikacji wybudowanych przez Rzymian, Plac Wolności z budynkiem abchaskiego Parlamentu, ogród botaniczny, stacja hodowli małp. Czas wolny na plażowanie. Wieczorem możliwość zorganizowania wspólnej kolacji w położonej w kanionie rzeki restauracji "Assir" w wiosce Czernichogowka. Nocleg w Sochumi.

 

Dzień 3. Wycieczka do Nowego Afonu. Zwiedzanie Monasteru Nowy Athos (założonego w 1875 przez mnichów z klasztoru św. Pantelejmona na Athosie), grota i świątynia apostoła Szymona Kananejczyka (Xw.), wodospad "Psyrcha", jaskinia Nowoafońska. Nocleg w Sochumi.

 

Dzień 4. Przejazd do Kaman, zwiedzanie cerkwi św. Jana Chryzostoma, wzniesionej nad grobem świętego Jana Chryzostoma w XI wieku. Przejazd przez wioskę Lychny (Cerkiew Zaśnięcia Matki Bożej, X/XI w.). Zwiedzanie zakładu produkcji win i wódki w Gudaucie (Gudautsky Wine-Vodka Factory). Możliwość degustacji win (m.in. słynnego wina "Ritza"). Nocleg w Gudaucie.
 

Dzień 5. Wycieczka nad Jezioro Ritza. Podróż wąwozem rzeki Bzyb, po drodze Gegski Wodospad i Jezioro Błękitne. Pobyt nad Jeziorem Ritza, możliwość wynajęcia rowerów wodnych lub łódek. Nocleg w Gagrze.
 

Dzień 6. Pobyt w Gagrze, najbardziej znanym kurorcie Abchazji. Dla chętnych zwiedzanie daczy (jednej z 78...) Józefa Stalina w rejonie Domu Wypoczynkowego "Sonecznyj". Nocleg w Gagrze.

 

Dzień 7. Wyjazd z Gagry w stronę Picundy, zwiedzanie katedry św. Andrzeja (X-XI w.). W okolicach zobaczymy także Muzeum Rzeźby Drewnianej W. Skryla. Przejazd w stronę administracyjnej granicy abchasko-gruzińskiej na rzece Ingur. Przyjazd do Kutaisi

 

Dzień 8. Dzień wolny w Kutaisi. Nocleg w Kutaisi.

Dzień 9. Transfer na lotnisko i wylot o godz. 05:15. Lądowanie w Katowicach o godz. 06:40 czasu polskiego.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

O programie zwiedzania

Nasze biuro specjalizuje się w wyjazdach w region Kaukazu i mamy na tym polu wieloletnie doświadczenie. Nie proponujemy zwykłych wycieczek, które będą podobne do innych, ale zapraszamy na przygodę życia, wyprawę przygotowaną przez specjalistów, zapaleńców w tej dziedzinie. Zapewniamy nie tylko profesjonalną obsługę pilocką na Kaukazie, ale oferujemy rzetelne informacje przed wyjazdem, aby nikt nie czuł się zaskoczony, chyba że tylko pozytywnie. Na przestrzeni lat i dzięki pomocy naszych gruzińskich przyjaciół udało nam się stworzyć ofertę wypraw atrakcyjną nawet dla najbardziej wymagających turystów.


 

Charakter wyjazdu

Zwiedzając Abchazję przejedziemy z jednego jej krańca na drugi. Abchazja pozwala na zapoznanie się z Kaukazem na małym obszarze. Zobaczymy ważne historyczne i kulturowe obiekty, piękne krajobrazy, poznamy kaukaskie wina, kuchnię i obyczaje. Być może wizyta w Abchazji i spotkani na miejscu ludzie, pomogą w zrozumieniu mentalności kaukaskiej i wciąż niełatwej sytuacji tego regionu.

 

 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Natomiast nie ma żadnego problemu z organizacją wyżywienia na miejscu. Nasz pilot - rezydent wraz z miejscowym kierowcą znają sprawdzone bary, restauracje,gdzie można smacznie zjeść przy „normalnych” cenach. Posiłki można wykupić także w niektórych miejscach zakwaterowania. O wszystkim na bieżąco będzie informował nasz pilot. Koszty wyżywienia są zbliżone do polskich cen.


Cennik

Dostępne również inne terminy. Zapraszamy do kontaktu.

Termin
23.07 - 31.07.20173090 zł
03.09 - 11.09.20173090 zł
Cena w tabeli dotyczy jednej osoby.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Rezerwacji można dokonać:

 • poprzez stronę internetową, klikając w odpowiednia cenę w tabeli
 • telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel 12 430 01 09 lub 519 754 077
 • osobiście naszym biurze
Po otrzymaniu Państwa rezerwacji - przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 300zł/os.

Zakwaterowanie

Hotele/pensjonaty/kwatery prywatne. Nie gwarantujemy pokoi 2-os. we wszystkich noclegach.

Zdjęcia hotelu

Transport

Wynajęty bus, taxi, komunikacja lokalna.

Fakultatywne wycieczki

Praktyczne wskazówki

Położenie: Abchazja oficjalnie jest częścią Gruzji, znajduje się na północny-zachoód od Gruzji właściwej. Położona jest nad Morzem Czarnym, znaczną powierzchnię zajmują góry Kaukazu.

Czas: +2godz. w stosunku do czasu w Polsce. Czyli jeśli u nas jest 08.00 to w Abchazji jest 10.00

Wiza: potrzebna do Abchazji.

Potrzebne dokumenty: Paszport ważny co najmniej 6 miesięcy od momentu wjazdu na teren Gruzji i Abchazji. 

Religia: przeważa prawosławie

Klimat/Pogoda: Na wybrzeżu panuje klimat podzwrotnikowy, wilgotny, w górach od 500 do 2000 m n.p.m. górski umiarkowany, powyżej 2000 m n.p.m. – górski chłodny.

Język: Językiem urzędowym jest j. abchaski i  j. gruziński. Prawie z każdym mieszkańcem dogadamy się jednak także po rosyjsku. 

Pieniądze: Waluta - 1 rubel = 100 kopiejek; 1 rubel = ok. 0,1 zł. Należy wziąć ze sobą dolary i wymienić na miejscu.

Ceny: Ceny porównywalne do polskich, nawet niższe.

Budżet na wyjazd: - Najlepiej – kalkulując ile pieniędzy trzeba wziąć na wakacje – policzyć ile na wakacje wydalibyśmy w Polsce, dodając oczywiście trochę na wakacyjne szaleństwo. 

Telefony: Numery polskie nie działają. Jeżeli ktoś chce korzystać z telefonu musi kupic kartę telefoniczną na miejscu.  

Wtyczki elektryczne i napięcie: takie jak w Polsce 

Jedzenie: Należy przygotować się na to, że w restauracjach przyjdzie nam poczekać na zamówienie dłużej niż w polskich knajpkach. Jednak podczas oczekiwania zwykle podawane jest wino, więc czas szybciej mija:) Na naszych wyjazdach zwykle cała grupa stołuje się razem. Wspólnie ustalamy budżet jaki chcemy wydać na kolację i zamawiamy jedzenie do jednego dużego stołu.  Tymsposobem, każdy może spróbować wielu potraw. Przy indywidualnym zamawianiu nie byłoby takiej możliwości. Nasi piloci doradzają co warto zjeść, w zależności od tego w jakim regionie jesteśmy. 

Woda: Nie należy pić wody z kranu. Przy drogach bardzo często można spotkać studzienki, czasem nawet z kubkiem:) Taką wodę spokojnie można pić:) 

Choroby, szczepienia: Przed wyjazdem do Abchazji nie są wymagane szczepienia. Dobrze zabrać ze sobą leki na choroby układu pokarmowego (stoperan, węgiel) oraz leki przeciwko chorobie lokomocyjnej.  Oczywiście należy uważać aby nie spożywać niemytych owoców itp. 

 

Najczęściej zadawane pytania: 

Ile pieniędzy należy ze sobą zabrać? Jest to jedno z pytań, na które nie da się udzielić wyczerpującej odpowiedzi, gdyż każdy ma inne możliwości finansowe oraz potrzeby. Ceny są podobnejak w Polsce. Wskazane jest przeliczyć sobie ile np w Polsce wydaje się w trakcie wakacji  i takąkwotę zabrać.  

Jaką walutę z sobą zabrać?  Należy zabrać dolary.  

Ilu osobowe  grupy?  Nasze grupy liczą zazwyczaj kilkanaście osób. Czasem zdarzają się mniejsze grupy poniżej 10 osób.

Czy zabrać walizkę, czy plecak? Przy tej wyprawie polecamy plecak, ze względu na łatwiejsze i szybsze przemieszczanie się i zmienianie form transportu. 

Czy zabierać buty górskie? Przy takiej formie wycieczki nie jest to konieczne.

O czym jeszcze należy pamiętać podczas pakowania?

 • strój kąpielowy i okulary przeciwsłoneczne,
 • krem do opalania z filtrem UV,
 • okrycie głowy: kapelusz, czapka,
 • 2 chusty dla Pań - przed wejściem do większości cerkwi kobiety muszą zakryć kolana i głowę z ramionami, świetnie sprawdzają się 2 chusty: jedna jako spódnica a druga jako okrycie głowy, 1 para długich spodni dla Panów - aby wejść do cerkwi Panowie powinni być w długich spodniach,
 • nie ma potrzeby zabierać ze sobą np. śpiworów, gdyż w każdym miejscu noclegowym gwarantujemy pościel,
 • paszport i ...ksero paszportu (strona ze zdjęciem)