Gruzja Wycieczki

Gruzja Relaks 7+7

Miejsce:
Zakwaterowanie:
Transport:
Cena:
Terminy:
Pobierz ofertę w formacie PDF

Pokaż Złote Runo, Gruzja Relaks na większej mapie

Opis wycieczki

Gruzja RELAKS  jest to program z oferty Wyprawa po Złote Runo rozszerzony o dłuższy odpoczynek w Batumi. Program ten jest skierowany do osób, które po trudach zwiedzania, chcą dłużej odpocząć rozkoszując się gruzińskim słońcem.

 

Nasze wycieczki do Gruzji to nie tylko zwiedzanie. Mamy świetną ekipę pilotów zafascynowanych Gruzją, którzy w duecie z naszymi gruzińskimi kierowcami starają się przekazać niesamowitą tradycję i kulturę bardzo gościnnych Gruzinów. Nasi kierowcy często „sami z siebie” organizują gruzińskie biesiady, na których w sposób naturalny wznoszą słynne gruzińskie toasty.

 

Nasze biuro organizuje wyjazdy w rejon Kaukazu od kilku lat, więc mamy na tym polu duże doświadczenie, a z pomocą naszych gruzińskich przyjaciół stworzyliśmy naprawdę ciekawą ofertę.

 

PROMOCJA!!! Przy zapisie i wpłacie zaliczki do 28.02.2017 – 1 wycieczka fakultatywna gratis

 

Cena:  3290 - 3490zł

 

Cena zawiera:

 

 • przelot Warszawa - Tbilisi - Warszawa (loty bezpośrednie),

 • opłaty lotniskowe,

 • 15 dni: 13 noclegów,

 • ubezpieczenie NNW, KL w firmie AXA,

 • ubezpieczenie bagażu,

 • opiekę polskojęzycznego pilota,

 • wjazd kolejką na twierdzę Narikałę w Tbilisi,
 • transport busem zgodnie z programem zwiedzania,

 

Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej dopłaty - 60 zł /os. za 4 śniadania w hotelu w Tbilisi,

 • kosztu pozostałych 9 śniadań (ok. 130 zł),
 • 13 obiadokolacji (ok. 450 zł),
 • biletów wstępów (ok. 40-60zł)

 • wycieczek fakultatywnych, koszt jednej wycieczki ok. 30-40 USD (nie dotyczy osób, które zapisały się w czasie promocji),

 

 

Plan wyjazdu:

Dzień 1. 22.30 - wylot z Warszawy. Przylot do Tbilisi o 04.00 czasu gruzińskiego. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 2. Zwiedzanie Tbilisi, obecnej stolicy Gruzji, Zabytki: cerkiew Metechi i Anczischati,katedra Sioni, 
twierdza Narikała, łaźnie siarkowe, główna arteria miasta Aleja SzotyRustawelego, spacer urokliwymi 
uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury.

 

Wieczorem możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej, czyli gruzińskiej biesiady ze słynnymi toastami 
w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawamigruzińskimi.  

Nocleg w Tbilisi.

 

 Dzień 3. Wycieczka fakultatywna do Kachetii, regionu słynącego z produkcji wina, w programie: zwiedzanie Bodbe, Signagi, winiarni + gruzińska biesiada Nocleg w Tbilisi.
(dokładny opis wszystkich wycieczek fakultatywnych niżej na stronie)

 

Dzień 4. Wycieczka fakultatywna – podróż słynną Gruzińską Drogą Wojenną. Po drodze zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji Mschety, a także pięknego monastyru Dżwari (IVw.) górującego nad Mschetą. Postój przy twierdzy Anannuri.  Najwyższym punktem na trasie jest Przełęcz Krzyżowa (2347 m n.p.m.), skąd roztaczają się spektakularne widoki na całą okolicę. Z przełęczy kierujemy się prosto do miejscowości Stepancminda (do niedawna Kazbegi). Nad miejscowością króluje monumentalny szczyt Kazbek.   Nocleg w Tbilisi.

(dokładny opis wszystkich wycieczek fakultatywnych niżej na stronie)

 

Dzień 5.  Podróż w kierunku Wardzi.  Na trasie przejazd przez Gori – miasto Stalina.Zwiedzanie  Uplisciche – kamiennego miasta z X w p.n.e. Możliwość zwiedzenia muzeum Stalina. Postój w słynnym uzdrowisku Borżomi, a także zwiedzanie potężnego zamku Chertwisi.Nocleg w Achalcyche. 

 

Dzień 6. Zwiedzanie Wardzi – niesamowitego średniowieczengo miasta wykutego w skale.Niegdyś posiadało 13 kondygnacji i mogło pomieścić prawie 50 tys mieszkańców. Przejazd do legendarnego miasta Kutaisi, które miało być celem podróży Jazona i Argonautów podczas ich wyprawy po Złote Runo. Zwiedzanie słynnego kompleksu klasztornego, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – Gelati. Zwiedzanie również Jaskini Prometeusza lub Jaskini Sataplia). Nocleg w Kutaisi lub Senaki. 

 

Dzień 7. Przejazd do Mestii –stolicy legendarnej górskiej krainy Swanetii z tajemniczymi, średniowiecznymi 
basztami. Z drogi roztaczają się niesamowite widoki na Kaukaz Wysoki. Dla chętnych spacer/treking z miejscowym przewodnikiem (wynajecie przewodnika dodatkowo płatne) w okolice prawie pięciotysięcznych szczytów otaczających Mestię . Szczególne wrażenie robi monumentalna góra Ushba (4710 m n.p.m.). Nocleg w Mestii. 
 

 

Dzień 8. Swanetia - fakultatywna wycieczka „terenowym busem” do miejscowości Uszguli, najwyżej 
położonej osady w Europie, która słynie z wież obronno-mieszkalnych. Alternatywnie zapraszamy na spacer po Mestii i zwiedzanie miejscowych muzeów z ciekawymi eksponatami. 
Nocleg w Mestii.

 

Dzień 9. Przejazd do Batumi - słynnego kurortu nad Morzem Czarnym. Chętnym polecamy wizytę  na batumskim bazarze spożywczym, gdzie u lokalnych sprzedawców można kupić niemal wszystko – owoce, warzywa, słodycze, herbatę gruzińską, bakalie, wino, czurczchelę oraz niepowtarzalne, aromatyczne przyprawy gruzińskie. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 10 - 13. Odpoczynek, plażowanie. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 14. Przejazd do Tbilisi. Odprawa i nocny wylot z Gruzji o 04.55 czasu gruzińskiego.

 

Dzień 15.  Przylot do Warszawy o 06.20 czasu polskiego.

 

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

 

O programie zwiedzania

Nasze biuro specjalizuje się w wyjazdach w region Kaukazu i mamy na tym polu wieloletnie doświadczenie. Nie proponujemy zwykłych wycieczek, które będą podobne do innych, ale zapraszamy na przygodę życia, wyprawę przygotowaną przez specjalistów, zapaleńców w tej dziedzinie. Zapewniamy nie tylko profesjonalną obsługę pilocką na Kaukazie, ale oferujemy rzetelne informacje przed wyjazdem, aby nikt nie czuł się zaskoczony, chyba że tylko pozytywnie. Na przestrzeni lat i dzięki pomocy naszych gruzińskich przyjaciół udało nam się stworzyć ofertę wypraw atrakcyjną nawet dla najbardziej wymagających turystów. Podczas naszej wycieczki do Gruzji przejedziemy ten kraj wzdłuż i wszerz. Poznamy gruzińską kulturę i słynne toasty, które będę wygłaszane na wspólnych suprach, czyli gruzińskich biesiadach.

Gruzińskie biesiady ze słynnymi toastami są stałym elementem wyjazdu. Dzięki naszym gruzińskim kierowcom często zwykła kolacja przeobraża się w gruzińską biesiadę. „Nasi Gruzini” chętnie dzielą się wiedzą o tradycji i zwyczajach swego kraju. Wyznają zasadę, że gruzińskie zwyczaje, tradycje, historię należy poznawać przy suto zastawionym stole oraz przy znakomitym gruzińskim winie.

 

Charakter wyjazdu

Program imprezy staraliśmy się wypełnić optymalnie, by zapoznać Państwa z najważniejszymi zabytkami historycznymi, przyrodniczymi a przede wszystkim z mentalnością i kulturą tego kraju. Codziennie oprócz zwiedzania niesamowitych miejsc będzie okazja do posmakowania gruzińskiego wina i przepysznej gruzińskiej kuchni. Nie zawieziemy Państwa do wykwintnych restauracji, bo to nie tam poznaje się prawdziwą Gruzję. My zaprowadzimy Państwa na degustację wina do zwykłego gospodarza, który nie dość że pozwoli zdegustować wino własnej roboty w swojej piwniczce to dorzuci do tego jeszcze przysmaki kuchni gruzińskiej oraz niesamowite opowieści i oczywiście słynne gruzińskie toasty. Bardzo często bywamy w miejscach gdzie przychodzą „zwykli” Gruzini, a więc będzie okazja do zobaczenia jak oni się bawią, jak świętują, jak tańczą.

 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Natomiast nie ma żadnego problemu z organizacją wyżywienia na miejscu. Nasz pilot - rezydent wraz z miejscowym kierowcą znają sprawdzone bary, restauracje, gdzie można smacznie zjeść, skosztować gruzińskich potraw przy „normalnych” cenach. Posiłki można wykupić także w niektórych miejscach zakwaterowania. O wszystkim na bieżąco będzie informował nasz pilot. Koszty wyżywienia są zbliżone do polskich cen.

 

Wycieczki fakultatywne

Część atrakcji nie uwzględniliśmy w „obowiązkowym” planie zwiedzania. Nie chcemy „przeładować” planu, aby wyjazd był przyjemnością, a nie „męczarnią”. Mimo to wycieczki fakultatywne polecamy wszystkim, gdyż w Gruzji wszystko jest godne zobaczenia a widoki podczas wycieczek do Kachetii czy Uszguli na zawsze pozostaną w pamięci. Wycieczki fakultatywne opłaca się na miejscu u pilota w dolarach. Koszt jednej wycieczki ok. 30-40 USD w zależności od ilości zainteresowanych osób.

 

Zapisy

Po otrzymaniu Państwa rezerwacji - przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 500zł/os. Do 50 dni przed wyjazdem należy dopłacić 1000 zł/os. Całość należy dopłacić do 30 dni przed wylotem.


Cennik

Dostępne również inne terminy. Zapraszamy do kontaktu.

Błąd: You have an error in your SQL syntax; check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '' at line 1
Termin