Gruzja Wycieczki

GRUZJA - Majówka 2017

Miejsce: GRUZJA - Majówka 2018
Zakwaterowanie: Hotele/pensjonaty
Transport: samolot
Cena: 2940 zł
Terminy: kwiecień-maj 2018
Pobierz ofertę w formacie PDF

Pokaż Złote Runo, Gruzja Relaks na większej mapie

Opis wycieczki

"Wyprawa po Złote Runo" to wyjazd, który pozwoli zobaczyć najważniejsze miejsca w Gruzji. W trakcie podróży dotrzemy m.in. do legendarnej krainy Swanetii z tajemniczymi basztami, zobaczymy średniowieczne miasto Wardzi wydrążone wewnątrz góry, odpoczniemy na plażach Batumi i oczywiście zwiedzimy Gruzję centralną, w tym Tbilisi.

 

Nasze wycieczki do Gruzji to nie tylko zwiedzanie. Mamy świetną ekipę pilotów zafascynowanych Gruzją, którzy w duecie z naszymi gruzińskimi kierowcami starają się przekazać niesamowitą tradycję i kulturę bardzo gościnnych Gruzinów. Nasi kierowcy często „sami z siebie” organizują gruzińskie biesiady, na których w sposób naturalny wznoszą słynne gruzińskie toasty.

 

Jesteśmy biurem, które specjalizuje się w wyjazdach w rejon Kaukazu i mamy ogromne doświadczenie. Z pomocą naszych gruzińskich przyjaciół stworzyliśmy naprawdę bardzo ciekawą ofertę.

 

Cena:  2940 zł

 

PROMOCJA!!! Przy zapisie i wpłacie zaliczki do 28.02.2017 – 1 wycieczka fakultatywna gratis!

 

Cena zawiera:

 • przelot: Warszawa – Tbilisi – Warszawa (polskimi liniami LOT – lot bezpośredni)

 • opłaty lotniskowe,

 • 11 dni (9 noclegów), 
 • ubezpieczenie NNW, KL w firmie AXA,
 • ubezpieczenie bagażu,
 • opiekę polskojęzycznego pilota,
 • wjazd kolejką na twierdzę Narikałę w Tbilisi,
 • transport busem zgodnie z programem zwiedzania,Cena nie zawiera:

 • obowiązkowej dopłaty 50 zł za 3 śniadania w Tbilisi w hotelu 3* 
 • kosztu pozostałych 6 śniadań (ok. 80 zł), 

 • 9 obiadokolacji (ok. 320 zł),
 • biletów wstępów (ok. 40-60zł),

 • wycieczek fakultatywnych, koszt jednej wycieczki ok. 30-40 USD (nie dotyczy osób, które zapisały się w czasie promocji),

 


Plan wyjazdu :

Dzień 1. 22:40 - wylot z Warszawy do Tbilisi. Przylot do Tbilisi ok. 04.00 czasu gruzińskiego, przejazd do hotelu, zakwaterowanie. Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 2. Zwiedzanie Tbilisi, obecnej stolicy Gruzji, Zabytki: cerkiew Metechi i Anczischati, katedra Sioni, twierdza Narikała, łaźnie siarkowe, główna arteria miasta Aleja Szoty Rustawelego, spacer urokliwymi uliczkami starego miasta na brzegu rzeki Kury.

 

Wieczorem możliwość zorganizowania imprezy integracyjnej, czyli „gruzińskiej biesiady” ze słynnymi toastami w tradycyjny gruzińskim lokalu z muzyką na żywo, winem i potrawami gruzińskimi.

Nocleg w Tbilisi.

 

Dzień 3. Wycieczka fakultatywna do Kachetii, regionu słynącego z produkcji wina, w programie: zwiedzanie Bodbe, Signagiwiniarni + gruzińska biesiada.  Nocleg w Tbilisi.

(dokładny opis wycieczki poniżej)

 

Dzień 4.  Podróż słynną Gruzińską Drogą Wojenną aż do twierdzy Anannuri  pochodzącej z XVII wieku, obecnie pięknie położonej nad Zbiornikiem Żinwali, który powstał na potrzeby hydroelektrowni. Po drodze zwiedzanie dawnej stolicy Gruzji Mschety, a także pięknego monastyru Dżwari (IVw.) górującego nad Mschetą. 
Podróż w stronę Wardzi. Nocleg w Achalcyche.

 

Dzień 5. Zwiedzanie Wardzi – niesamowitego średniowieczengo miasta wykutego w skale.Niegdyś posiadało 13 kondygnacji i mogło pomieścić prawie 50 tys mieszkańców. Po drodze zwiedzanie potężnego zamku Chertwisi. Postój w słynnym uzdrowisku Borżomi Przejazd do legendarnego miasta Kutaisi, które miało być celem podróży Jazona i Argonautów podczas ich wyprawy po Złote Runo. Zwiedzanie słynnego kompleksu klasztornego, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO – Gelati. Zwiedzanie również Jaskini Prometeusza lub Jaskini Sataplia). Nocleg w Kutaisi.  

 

Dzień 6. Przejazd do Mestii – stolicy legendarnej górskiej krainy Swanetii z tajemniczymi,średniowiecznymi basztami. Z drogi roztaczają się niesamowite widoki na Kaukaz Wysoki. Mestia położona jest w pierścieniu cztero i pięciotysięczników. Nocleg w Mestii.  

 

Dzień 7. Swanetia – fakultatywna wycieczka „terenowym busem” do miejscowości Uszguli, najwyżej położonej osady w Europie, która słynie z wież obronno-mieszkalnychDla chętnych także spacer/treking z miejscowym przewodnikiem (wynajem przewodnika dodatkowo płatny) w okolice pięciotysięcznych szczytów otaczających Mestię. Szczególne wrażenie robi monumentalna góra Ushba (4710 m n.p.m.). Nocleg w Mestii.

 

Dzień 8. . Przejazd do Batumi - znanego kurortu nad Morzem Czarnym. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 9. Odpoczynek, plażowanie w Batumi. Nocleg w Batumi.

 

Dzień 10. Powrót do Tbilisi. Po drodze przejazd przez Gori – miasto Stalina. Zwiedzanie muzeum Stalina oraz Uplisciche – kamiennego miasta z X w p.n.e. Przejazd na lotnisko. Odprawa i nocny wylot z Gruzji (ok. 04.00 czasu gruzińskiego).

 

Dzień 11. Przylot do Warszawy o godz. 6:20 czasu polskiego.

 

Kolejność zwiedzania może ulec zmianie.

 

O programie zwiedzania        

Nasze biuro specjalizuje się w wyjazdach w region Kaukazu i mamy na tym polu wieloletnie doświadczenie. Nie proponujemy zwykłych wycieczek, które będą podobne do innych, ale zapraszamy na przygodę życia, wyprawę przygotowaną przez specjalistów, zapaleńców w tej dziedzinie. Zapewniamy nie tylko profesjonalną obsługę pilocką na Kaukazie, ale oferujemy rzetelne informacje przed wyjazdem, aby nikt nie czuł się zaskoczony, chyba że tylko pozytywnie. Na przestrzeni lat i dzięki pomocy naszych gruzińskich przyjaciół udało nam się stworzyć ofertę wypraw atrakcyjną nawet dla najbardziej wymagających turystów. Podczas naszej wycieczki do Gruzji przejedziemy ten kraj wzdłuż i wszerz. Poznamy gruzińską kulturę i słynne toasty, które będę wygłaszane na wspólnych suprach, czyli gruzińskich biesiadach.

Gruzińskie biesiady ze słynnymi toastami są stałym elementem wyjazdu. Dzięki naszym gruzińskim kierowcom często zwykła kolacja przeobraża się w gruzińską biesiadę. „Nasi Gruzini” chętnie dzielą się wiedzą o tradycji i zwyczajach swego kraju. Wyznają zasadę, że gruzińskie zwyczaje, tradycje, historię należy poznawać przy suto zastawionym stole oraz przy znakomitym gruzińskim winie.

 

Charakter wyjazdu

Program imprezy staraliśmy się wypełnić optymalnie, by zapoznać Państwa z najważniejszymi zabytkami historycznymi, przyrodniczymi a przede wszystkim z mentalnością i kulturą tego kraju. Codziennie oprócz zwiedzania niesamowitych miejsc będzie okazja do posmakowania gruzińskiego wina i przepysznej gruzińskiej kuchni. Nie zawieziemy Państwa do wykwintnych restauracji, bo to nie tam poznaje się prawdziwą Gruzję. My zaprowadzimy Państwa na degustację wina do zwykłego gospodarza, który nie dość że pozwoli zdegustować wino własnej roboty w swojej piwniczce to dorzuci do tego jeszcze przysmaki kuchni gruzińskiej oraz niesamowite opowieści i oczywiście słynne gruzińskie toasty. Bardzo często bywamy w miejscach gdzie przychodzą „zwykli” Gruzini, a więc będzie okazja do zobaczenia jak oni się bawią, jak świętują, jak tańczą.

 

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Natomiast nie ma żadnego problemu z organizacją wyżywienia na miejscu. Nasz pilot - rezydent wraz z miejscowym kierowcą znają sprawdzone bary, restauracje, gdzie można smacznie zjeść, skosztować gruzińskich potraw przy „normalnych” cenach. Posiłki można wykupić także w niektórych miejscach zakwaterowania. O wszystkim na bieżąco będzie informował nasz pilot. Koszty wyżywienia są zbliżone do polskich cen.

 

Wycieczki fakultatywne

Część atrakcji nie uwzględniliśmy w „obowiązkowym” planie zwiedzania. Nie chcemy „przeładować” planu, aby wyjazd był przyjemnością, a nie „męczarnią”. Mimo to wycieczki fakultatywne polecamy wszystkim, gdyż w Gruzji wszystko jest godne zobaczenia a widoki podczas wycieczek do Kachetii czy Uszguli na zawsze pozostaną w pamięci. Wycieczki fakultatywne opłaca się na miejscu u pilota w dolarach. Koszt jednej wycieczki ok. 30-40 USD w zależności od ilości zainteresowanych osób.

 

Zapisy

Po otrzymaniu Państwa rezerwacji - przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 500zł/os. Do 50 dni przed wyjazdem należy dopłacić 1000 zł/os. Całość należy dopłacić do 30 dni przed wylotem.


Cennik

Dostępne również inne terminy. Zapraszamy do kontaktu.

Termin
Cena w tabeli dotyczy jednej osoby.

JAK SIĘ ZAPISAĆ?

Rezerwacji można dokonać:

 • poprzez stronę internetową, klikając w odpowiednia cenę w tabeli
 • telefonicznie, dzwoniąc pod numer tel 12 430 01 09 lub 519 754 077
 • osobiście naszym biurze
Po otrzymaniu Państwa rezerwacji - przesyłamy umowę-zgłoszenie z danymi do wpłaty. Aby potwierdzić swoją rezerwację należy wpłacić na podane przez nas konto lub osobiście u nas w biurze zaliczkę w wysokości 500zł/os.

Zakwaterowanie

Noclegi w hotelach 3* w pokojach 2 lub 3-osobowych. Każdy pokój z własną łazienką. W Mestii możliwy pensjonat 3* - pokoje także z własnymi łazienkami.

Zdjęcia hotelu

Hotele w TBILISI

Hotel w BATUMI

Hotel w MESTII

Fakultatywne wycieczki

Kachetia

Wycieczka fakultatywna do antycznej Iberii (dzisiejszej Kachetii). Obecnie region słynie z produkcji wina. To stąd wywodzą się słynne na całym świecie marki tego napoju. To tutaj znajdują się setki tradycyjnych gospodarstw, w których rokrocznie powstają tysiące litrów domowego wina na potrzeby własne, najbliższych i gości.

W trakcie wycieczki zwiedzimy również urokliwe miasteczko Signagi, malowniczo położone nad Doliną Alazańską, z której pochodzi większość gruzińskich win. Następnie udamy się do klasztoru Bodbe, który został założony już w IX w. na miejscu pochówku najważniejszej świętej Gruzji - św. Nino. Odwiedzimy również winiarnię w okolicach miasta Tsinandali, a na koniec dnia weźmiemy udział w gruzińskiej biesiadzie u zaprzyjaźnionych kachetyjskich gospodarzy.

Podczas wycieczki można posmakować słodkiego specjału, charakterystycznego tylko dla Gruzji – czurczcheli.

Cena 35 euro
Uszguli

Uszguli to maleńka osada, której szczególną osobliwością są baszty obronno-mieszkalne. Jest położona w dolinie otoczonej pierścieniem 4 i 5-tysięczników na wysokości 2200 m n.p.m., co czyni ją najwyżej położoną osadą w Europie. Ze względu na to wysokogórskie tło oraz średniowieczną kaukaską architekturę - wioska niezmiennie zachwyca swoją "bajkową atmosferą".


Już sam przejazd do Uszguli przez trudno dostępne góry Swaneti jest niezapomnianą atrakcją. Przejazd do osady odbywa się samochodami terenowymi, które prowadzą miejscowi kierowcy, nasi mestyjscy „górale”.

To właśnie dzięki zabytkom Uszguli i sąsiedniej Mestii - Górna Swanetia została wpisana w 1996r. na listę światowego dziedzictwa kulturalnego i przyrodniczego UNESCO.

Cena ok. 25-30 USD
Gruzińska Droga Wojenna

Przejazd najsłynniejszą gruzińską trasą – Gruzińską Drogą Wojenną.

 

Po drodze zobaczymy Mcchetę – starożytną stolicę Gruzji, następnie położony na wzgórzu przepiękny monastyr Dżwari (IVw.) - jeden z najważniejszych sakralnych zabytków Gruzji, by w końcu dotrzeć do twierdzy Ananuri, która przegląda się w zwierciadle Jeziora Żinwalskiego.

Najwyższym punktem na trasie jest Przełęcz Krzyżowa (2347 m n.p.m.), gdzie Gruzińska Droga Wojenna przecina Pasmo Główne Kaukazu, skąd roztaczają się spektakularne widoki na całą okolicę. Z przełęczy kierujemy się prosto do miejscowości Stepancminda (dawne Kazbegi). Nad miejscowością króluje monumentalny szczyt Kazbek. Za dodatkową opłatą można podjechać samochodami terenowymi do kościółka Cminda Sameba (2170 m n.p.m.)

Cena 30 euro
Dodatkowe informacje


cytat z książki Katarzyny Pakosińskiej "GEORGIALIKI. KSIĄŻKA PAKOSIŃKA - GRUZIŃSKA" Wydawnictwo PASCAL sp. z o.o.

"Rano szok. Po raz pierwszy w życiu moja myśl po otwarciu oczu nie dotyczy śniadania. Nie pozwala na to Mestia, odsłaniając o ósmej rano swoje oblicze. Otaczające mnie ośnieżone szczyty wydają się być tak blisko, że chce się z miejsca wyskoczyć na krótki spacer. Nawet w piżamie. [...] Wpatruję się w ten cud jak urzeczona. [...] Poniżej szczytów rysują się swaneckie wieże, czyli średniowieczne baszty obronne, o których już za chwilę."

 

Gruzja to kraj kontrastów, gdzie nowoczesna zabudowa stolicy wychodzi naprzeciw urokliwym uliczkom starego miasta, gdzie codzienny pośpiech wielkich miast zderza się z życiem górali, którzy jakby nie zauważali postępu i w spokoju wypasają swoje owce.

Gruzja, znacznie mniejsza od Polski, kusi zabytkami, kulturą, obyczajami, ciekawą przeszłością. Jest w tym kraju coś magicznego, co przyciąga. I nie chodzi tu tylko o zabytki czy wspaniałe widoki ale o niezwykle serdecznych i otwartych ludzi. Zapraszamy zatem Państwa na „przygodę życia” – wyjazd do kraju, do którego od tej chwili będziecie chcieli bezustannie wracać...

Dlaczego zachęcamy do uczestnictwa w wyjeździe do Gruzji...?....bo jesteśmy pewni, że wrażeń wyniesionych z tego kraju nigdy się nie zapomina. Będziecie Państwo zachwyceni jego krajobrazami, ludźmi, przyrodą i oczywiście winem :)

 

Jesteśmy też przekonani o prawdziwości legendy o powstaniu Gruzji:
“Kiedy Bóg postanowił rozdzielić ziemię miedzy poszczególne narody, wszyscy ustawili się w kolejce. Kolejka była niesamowicie długa. W trakcie oczekiwania przedstawiciele różnych narodów przepychali się, kłócili, a nawet bili między sobą, gdyż każdy chciał dostać jak najlepszy kawałek ziemi. Gdy te przepychanki zobaczyli Gruzini, stwierdzili, że przecież ziemi wystarczy dla każdego i szkoda czasu na stanie w kolejce i kłótnie. Ułożyli się więc wygodnie w cieniu drzewa i zaczęli tradycyjną gruzińską ucztę. I tak minął im cały dzień. Pod wieczór, kiedy każdy naród dostał już swoją część, Bóg zorientował się, że zapomniał o Gruzinach i nic dla nich nie zostawił. Zasmucił się z tego powodu, gdyż zobaczył, że Gruzini jako jedyni nie uczestniczyli w przepychankach i kłótniach z innymi narodami, tylko spędzili ten czas na rozmowach, ucztowaniu, przebywaniu ze sobą, czyli na rzeczach tak naprawdę najważniejszych. Aby nagrodzić Gruzinów za ich postawę, Bóg postanowił oddać im ten kawałek ziemi, który zostawił dla siebie, czyli ziemię najpiękniejszą, najbardziej urodzajną, różnorodną.”
Zapraszamy więc do Gruzji, kraju gdzie znaleźć można wszystko: piękne góry, ciepłe morze, niesamowicie gościnnych ludzi i fantastyczne podejście do świata:)

 


Wideo