Piękno Gruzji przez pasję i profesjonalizm
Nasza polsko-gruzińska kadra z pasją i zaangażowaniem pokazuje Gruzję w jej prawdziwym kolorycie; pełnym lokalnych smaków, aromatów i dźwięków...
CZAJKA TRAVEL to zgrany zespół ludzi, dla których podróże to pasja i sposób na życie. Wiemy, ile radości można z tego czerpać, dlatego dokładamy wszelkich starań, aby nasi klienci wracali z naszych wyjazdów równie zadowoleni, jak my ze swoich. Na gruncie dużego doświadczenia - już od 2005 r. - organizujemy wyjazdy w małych grupach, umożliwiając poznanie Kaukazu w całym bogactwie jego różnorodności.
Posiadamy wpis do Rejestru Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych wydany przez Marszałka Województwa Małopolskiego dla CZAJKA TRAVEL nr Z/19/2011. Gwarancję ubezpieczeniową zapewnia nam firma AXA. Jesteśmy także członkiem Polskiej Izby Turystyki.
(na zdjęciu: radziecka limuzyna Czajka)
Dato – podczas naszych wycieczek pełni rolę kierowcy i tamady jednocześnie. Bohater wojenny. Kiedy prowadzi samochód - zachowuje się rozważnie i profesjonalnie, zaś kiedy prowadzi supry - zamienia się w prawdziwego gruzińskiego gospodarza: wygłasza zachwycające toasty, a każdego turystę traktuje jak swojego gościa. Gdy tylko gdzieś zabrzmi gruzińska muzyka - Dato podrywa się do tańca i swoją energią zaraża wszystkich wokół. Dato to nasz gruziński przyjaciel, który zadba o wygodną i bezpieczną podróż swoich gości, opowie im kilka tajemnic swojego kraju i pomoże go zrozumieć. Prędzej czy później kążdy poddaje się jego urokowi - choć do tej pory jest to zjawisko do końca niewyjaśnione...
Boria – jest uosobieniem gruzińskiej dumy, w czym nie przeszkadza mu jego wrodzona skromność. Szybko zdobywa szacunek innych dzięki swoim umiejętnościom i wiedzy.
Doskonale sprawdza się w roli nauczyciela i przewodnika po gruzińskim świecie, cierpliwie tłumacząc wszystkie zwyczaje jakie panują w jego kraju, w tym podczas gruzińskiej uczty. Jego inteligencja i wiedza pozwala mu prowadzić niezapomniane supry, a jego piękne toasty trafiają prosto w serce każdego słuchacza. Boria zapewni każdemu "gratisowe korepetycje" z gruzińskiej kultury, a także bezpieczną i komfortową podróży po malowniczych kaukaskich drogach.
Awto – to podręcznikowy przykład gruzińskiej gościnności i temperamentu. Swój rodzinny kraj zna na wylot i sprawia mu radość, kiedy może go przybliżyć swoim gościom. Żadne zadanie nie jest dla niego wyzwaniem - doskonale radzi sobie z obowiązkami kierowcy w czasie pracy i z rolą tamady, gdy słońce już chyli się ku zachodowi.
Ewelina Rzeszódko – pilotka, rezydentka. Doktoryzuje się w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Uczy się trudnego języka gruzińskiego. Współautorka przewodnika po Gruzji. Podróże to nie tylko jej pasja – to sposób na życie. Siedzenie na miejscu męczy ją. Zwiedziła wiele krajów, ale to Kaukaz urzekł ją naprawdę - jest dla niej kwintesencją tego co najlepsze. To tutaj robi się najlepsze zdjęcia, kosztuje najlepszych win, spotyka najbardziej gościnnych ludzi, dlatego też w 2014 postanowiła na jakiś czas zamieszkać w Gruzji.
Anna Kula – ukończyła rosjoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Wybór studiów był konsekwencją jej zainteresowań, które pogłębiała naprzemiennie podczas swoich podróży i zajęć na uczelni. O Kaukazie wie więcej niż niejeden tubylec, a jej fascynacja tym rregionem jest podobno niebezpiecznie zaraźliwa. Urok osobisty idzie u niej w parze z otwartością, co sprawia, że wszędzie, gdzie się pojawia od razu robi się weselej i każdy czuje się przy niej dobrze. Uwielbia inteligentne dyskusje i gruzińską muzykę, więc jest doskonałą towarzyszką na gruzińskich suprach.
Ania Penkała – podróże są dla niej formą kształtowania ludzkiego charakteru. Historia jest dla niej ważnym aspektem odwiedzanych miejsc, dlatego w jej opowieściach nie zabraknie wątków z przeszłości. Życie spędza w ciągłym biegu, nieustannie potrzebuje chłonąć nowe wrażenia, poznawać nieznane miejsca. Twierdzi, że jedyne granice, jakie istnieją to te, które powstają w naszej głowie. Urzeczona Wschodem, odwiedza go przy każdej okazji, ponieważ jej podróże to nie tylko poznawanie nowych miejsc, ale stałe powroty w miejsca tych powrotów warte.
Anna Pająk studiuje filologię ukraińską i rosjoznawstwo na UJ. Nigdzie nie może zagrzać miejsca zbyt długo, stale poszukuje słońca, nowych miejsc i ludzi. Podróże dają jej nowe spojrzenie, wiedzę i, oczywiście, przygody. "Na Wschodzie" zachwyca ją mentalność ludzi oraz ich przywiązanie do pięknych ludowych tradycji. Pilotowanie wycieczek daje jej możliwość dzielenia się swoją wiedzą oraz miłością do Wschodu i jest dla niej wspaniałą formą spożytkowania ogromnych zapasów energii.
Anna Mrozowska Absolwentka Etnologii i Antropologii Kulturowej na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie.
Pilotowała już wyjazdy na trzech kontynentach, ale najbardziej pociągają ją podróże na Wschód, gdzie urzekła ją niezwykła ludzka otwartość i nipowtarzalna atmosfera tamtejszych stron. Pokazując turystom Kaukaz wie, że w niedługim czasie podzielą jej potrzebę powrotów w te strony...
Karolina Hendrys - najlepiej czuje się wsród ludzi, uwielbia niekończące się rozmowy i podróże pełne przygód .Skończyła filologię ukraińską na UJ. Jako pilot zajmuje się w szczególności Czrnobylem, Gruzją i Armenią. Od lat zakochana w Kaukazie i Bałkanach, zapomina czasem, że istnieją inne kierunki świata. Interesuje się ski alpinizmem, od czasu do czasu potrzebuje zastrzyku ekstremalnych emocji, który daje jej energię na kolejne miesiące. Kiedy nie pilotuje wycieczek - można ją spotkać w Beskidzie Niskim na rowerze lub na nartach w Tatrach. Wschód chce "zdobywać różnymi sposobami" - na rowerze, konno, koleją, autostopem. Życie to zabawa, a ciągła podróż to jej sposób na życie.
Przemysław Borowski – podróżnik, który wszędzie czuje się dobrze i z każdym znajdzie wspólny język. Wschód przejechał wzdłuż i wszerz, ale to Gruzja urzekła go od pierwszego wejrzenia i tą fascynacją postanowił podzielić się z innymi. Z tego powodu został twórcą i popularyzatorem wypraw na Kaukaz. Jego zdaniem Gruzja jest warta ciągłego odkrywania, przeżywania jej i delektowania się nią. I właśnie tym zajmują się uczestnicy jego wyjazdów.